Kombajn do biura. Plusy i minusy urządzeń wielofunkcyjnych

Urządzenie wielofunkcyjne

Kombajny biurowe zajmują miejsce zwykłych drukarek. W pierwszych trzech kwartałach nowego roku Polacy kupili już blisko milion takich urządzeń, które mają drukować a w tym zdecydowana większość to urządzenia wielofunkcyjne. Na wzrost popularności takich urządzeń, które określa się jako kombajn ma wpływ wiele czynników. Podstawową zaletą będzie to, że kupując jedno urządzenie będziemy mieli czy to w domu czy w biurze komfort wykorzystywania jednocześnie drukarki, ksero oraz skanera. (https://lobos.pl/urzadzenia-wielofunkcyjne-a4,cat301329.html)

Czasami pojawiać się tam będzie również fakt. Takie rozwiązanie daje nam szansę na oszczędności finansowe i chcąc kupić każdy sprzęt osobno płacilibyśmy dwa razy więcej niż za wielofunkcyjne urządzenie o takich samych parametrach. Dodatkowo jeden sprzęt będzie zajmował mniej miejsca niż kilka urządzeń co oczywiście ma duże znaczenie. Obsługa jest prosta, dlatego każdy sobie z tym bez problemów poradzi.

Popularne tonery laserowe

Najczęstsze usterki

Urządzenia wielofunkcyjne mają jednak kilka minusów. Większość z nich wyposażona jest w prosty skaner i nie będzie można nim skanować między innymi slajdów czy negatywów. Podobnie jak w przypadku zwykłej drukarki trzeba oczywiście zwracać uwagę na cenę i przyszłe koszty używania tego sprzętu, producenci sprzedają go bardzo często poniżej kosztu wytworzenia i właśnie w taki sposób starają się właśnie te straty jakoś odrabiać. Kupując tańsze urządzenie atramentowe należy od razu liczyć się z tym, że koszt kupowania tuszy będzie zdecydowanie większy. Średnio komplet będzie nas kosztował około 150 złotych i da to szansę na drukowanie jedynie kilkuset stron.

Toner laserowy

Toner laserowy kosztuje około 100 złotych więcej, ale będzie można drukować już nawet kilkanaście tysięcy stron. Jednocześnie na rynku pojawiają się także różnorakie zamienniki, które jak się wydaje będą dobrym rozwiązaniem, ponieważ dzięki nim uda się koszty eksploatacji zdecydowanie zmniejszyć. Z roku na rok na rynek wchodzi coraz mniej nowych urządzeń pojedynczych, drukarek czy skanerów a zamiast tego pojawiają się urządzenia wielofunkcyjne. Klienci maja w czym wybierać i rezygnują już z urządzeń z jedną funkcją. Zamiast tego zaczynają się pojawiać wielofunkcyjne sprzęty i to one sprzedają się doskonale.

Story Page