5 sposobów na ograniczenie rozpraszania uwagi w biurze na planie otwartym

Nie da się ukryć, że biuro na planie otwartym może być nieco hałaśliwe i w rezultacie może rozpraszać pracowników, którzy próbują skoncentrować się na swojej pracy.

Jednak wiele firm decyduje się na otwarty plan biurowy, ponieważ jest to idealny sposób na zaoszczędzenie miejsca, a jednocześnie sprzyja relacjom w pracy, zwiększa współpracę i komunikację. W tym przypadku chodzi o ograniczenie negatywów i wykorzystanie pozytywów.

Jeśli więc jesteś naprawdę zdecydowany na projekt biura na otwartym planie, w jaki sposób możesz ograniczyć rozpraszanie uwagi i cieszyć się korzyściami w zamian?

  1. Użyj paneli akustycznych - panele akustyczne mogą być umieszczone strategicznie wokół biura i mogą być używane do wchłonięcia hałasu w tle. Chociaż nie zmniejszy to całkowicie hałasu, zmniejszy go na tyle, aby pomóc pracownikom skupić się na pracy, którą muszą wykonać. Można je również umieścić wokół cichych stref w przestrzeni, odcinając hałas pochodzący z przestrzeni współpracy.
  2. Umieść kabinytu i ów dzie - kabiny mogą być wykorzystywane do cichych dyskusji lub dla tych, którzy muszą się naprawdę skoncentrować na konkretnym zadaniu. Posiadając kabiny w biurze na planie otwartym, dajesz swoim pracownikom miejsce, do którego mogą uciec, jeśli naprawdę tego potrzebują, nie stresując się zadaniem, na którym nie mogą skupić całej swojej uwagi.
  3. Ekranybiurowe lub dzielniki przestrzeni - Możesz spróbować dodać kilka oddzielnych obszarów do swojego głównego biura na otwartym planie za pomocą dzielników przestrzeni, które skutecznie oddzielają biuro na dwie lub więcej przestrzeni. Jednak ekrany biurowe mogą być również używane na indywidualnych biurkach, aby stworzyć barierę, która może pomóc pracownikom skupić się lepiej, gdy siedzą na swoich krzesłach biurowych.
  4. Wykorzystanie obszarów time out - Rozproszenia można tylko zmniejszyć, nie można ich całkowicie wyciąć i w tym przypadku należy rozważyć, czy stres odgrywa rolę w twoim biurze. Aby tego uniknąć, upewnij się, że posiadasz miejsca do spędzania czasu wolnego, być może z meblami do odpoczynku, a jeśli masz przestrzeń na zewnątrz, upewnij się, że jest ona łatwo dostępna dla pracowników, jeśli potrzebują kilku minut dla siebie.
  5. Wykorzystajsłuchawki z redukcją sz umów - Jeśli pracownicy naprawdę muszą się skupić i mają z tym trudności, możesz zaopatrzyć ich w słuchawki z redukcją szumów, które będą używane w określonych okolicznościach. Muszą być one jednak używane ostrożnie, aby nie zaprzepaścić sensu otwartego biura - zwiększonej komunikacji.

Celem jest zmniejszenie ilości hałasu i zakłóceń, które mogą wystąpić w biurze otwartym, ale sprowadza się to również do sposobu, w jaki pracownicy się zachowują. Prawdopodobnie masz grupę rozważnych pracowników, którzy wiedzą, że muszą być cicho do pewnego stopnia, aby pomóc innym w ich pracy. Może się jednak zdarzyć, że jeden lub dwóch nie należy do tej kategorii. W takiej sytuacji należy podejść do sprawy z wyczuciem, ale także upewnić się, że nie spowoduje to konfliktu z innymi kolegami, z którymi pracują. Fakt, że ktoś ciągle mówi, podczas gdy Ty próbujesz się skupić, nie jest dobrą sytuacją i może łatwo doprowadzić do zerwania kontaktu i nieporozumień.

Istnieje wiele plusów i minusów biur na otwartym planie, ale są one również bardzo przydatne w zakresie budowania komunikacji i wysiłków związanych z pracą zespołową. Pracując nad zmniejszeniem negatywów i przyjęciem pozytywów, można oczekiwać szczęśliwej i harmonijnej przestrzeni biurowej, a nie takiej, która powoduje więcej bólu głowy niż słońce w szczególnie jasny dzień!

Story Page