Jakie są rodzaje papierów do drukarek?

Papier do drukarki może się wydawać prosty w wyborze. Często jednak okazuje się, że to właśnie papier ma największe znaczenie na jakość wydruku. Może także wpływać na to w jakim stanie technicznym będzie używane przez nas urządzenie. Papiery różnią się swoim połyskiem, gramaturą czy nawet kolorem. (https://lobos.pl/papier-i-galanteria-papiernicza,cat226359.html)

Rodzaje papierów do drukarek

Wyróżnić można obecnie wiele różnych papierów. Najczęściej korzystamy z papieru do stosowania codziennego. Wykorzystuje się go w pracy, w domu czy też w szkole. Ten papier może mieć różny kolor, a także różne właściwości. Kupując papier na co dzień mamy do czynienia z kilkoma różnymi rodzajami. Papier uniwersalny - do druku atramentowego - do druku laserowego - do druku igłowego. Papier musi zostać odpowiednio dopasowany do tego urządzenia jakie będziemy wykorzystywać. Niektóre papiery są przeznaczone wyłącznie do druku czarno białego inne mogą służyć do drukowania w kolorze. Mamy także specjalny rodzaj papieru do drukowania zdjęć. Przeznaczony będzie do tych urządzeń, które właśnie przygotowane są z myślą o drukowaniu zdjęć.

Jednak i w tej kategorii pojawiają się różne propozycje papierów

Papier do druku atramentowego

Charakteryzuje się dobrą jakością, rozdzielczością oraz możliwością odwzorowania kolorów.

Dopasowany papier do drukarki

Papier termosublimacyjny

Specjalnie przygotowany papier, który chroni przed rozmywaniem się tuszu a ten bardzo szybko wysycha. Taki papier często ma kilka warstw. Może być matowy, satynowy albo błyszczący. Jakość wydruku na takim papierze będzie podobny do jakości druków w studio fotograficznym.

Papier do druku laserowego

Specjalny papier do zdjęć drukowanych na laserowym urządzeniu.

Mamy jeszcze inne rodzaje papierów na jakie można wskazać i które dadzą nam możliwość w pełni wykorzystywać nasz sprzęt. mają one również zastosowania, które są zróżnicowane. Papier termotransferowy, będzie służył do przygotowywania naprasowań na koszulkach Papier artystyczny, będzie służył do realizowania reprodukcji. Może mieć charakter bawełniany albo też poliestrowo – bawełniany, przygotowuje się go również z masy papierniczej.

  • Papier pocztówkowy
  • Papier wizytówkowy
  • Papier samoprzylepny
  • Papier magnetyczny
  • Papier samokopiujący
  • Papier kolorowy
Story Page