Klasy papieru. Jaki papier do drukarki.

Klasy oznaczają jakość papieru. Wyróżniamy klasę A, B i C.

Klasa A

Jest najlepsza, ponieważ zapewniać będzie bardzo wysoką biel. Przy gramaturze papier 160 g/m2 jest bardzo gruby, gładki i zapewnia najlepsza jakość wydruków oraz ostrość obrazu. Doskonałe żywe kolory i wyraźna grafika będzie dzięki temu możliwa. Papier idealny do druku obustronnego to mocno nieprzeźroczysty, który nie będzie się zwijać. Przystosowany do wszystkich urządzeń biurowych będzie służył również do realizowania specjalistycznych projektów. Nadaje się do druku certyfikatów, licencji, dyplomów, biletów czy broszur różnorakich. (https://lobos.pl/papier-i-galanteria-papiernicza,cat226359.html)

Każdy oferowany nam papier jest mocno zróżnicowany i każdy producent będzie miał swoje możliwości, na które trzeba zwracać uwagę. Pojawia się wysoka ostrość wydruku, jeśli będziemy w stanie wybrać dla siebie dobry papier dopasowany do tych naszych oczekiwań. Dobry papier przy gramaturze na poziomie 120 g/m2 da nam możliwość drukowania z doskonałą ostrością i będzie pasował do broszur czy katalogów w kolorze. Dobry do zadruku po obu stronach.

Jakość papieru do drukarki

Natomiast papier na poziomie gramatury 100 gram na metr kwadratowy oferować będzie lepszą jakość wydruku, dobrą nieprzeźroczystość i wydajność oraz wygląd druku, ale już nie będzie nadawał się do wszystkich zastosować. Papier, który ma gramaturę 90 gram na m2 będzie charakteryzował się niezłą nieprzeźroczystością i powinien się w miarę sprawdzić przy druku dwustronnym. Może się nadać do drukowania w kolorze grafiki oraz wykresów.

Klasa B

To już propozycja pośrednia. Białość CIE na poziomie 165. Posiadający gramaturę 80g/m2 będzie dobry do drukowania biało czarnego i kolorowego również dwustronnego. Może być doskonały do codziennego użytku w domu oraz biurze. Wykorzystywać go można do korespondencji, raportów czy opracowań. Gwarantuje tekst i grafikę, która ma dobry kontrast niezależnie od tego jaki sprzęt do drukowania będzie wykorzystywany. Jest nieprzeźroczysty, gruby i charakteryzuje się niezłą gładkością. Przykład: Idest. Plano Dynamic, POLlux, Rey Office.

Klasa C

To taka propozycja, która będzie najbardziej ekonomiczna i ma białość CIE na poziomie 150. Gramatura również 80 g/m2 i nadaje się do codziennego użytku w biurze i domu do druku czarno białego. Może być do druku jednostronnego albo kopiowania dwustronnego. Zalecany jest do wewnętrznych informacji firmowych, raportów ze spotkań czy też wydruków z poczty elektronicznej. Charakteryzuje się niezłą grubością i gładkością, ma nieprzeźroczystość na całkiem dobrym poziomie

Story Page