Jak znaleźć dobry papier do drukarki?

Bardzo często zdarza się tak, że decydujemy się na zakup dość przypadkowej ryzy papieru do drukarki, potem zaś nie jesteśmy zadowoleni z jego koloru. Owszem, strony miały być białe, my jednak odkrywamy, że są nieomal przeźroczyste, a do tego ich odcień można uznać w najlepszym przypadku za lekko żółtawy. Nie ma w tym przypadku, na taki stan rzeczy wpływ ma bowiem gramatura papieru oraz sama jego klasa. (https://lobos.pl/papier-i-galanteria-papiernicza,cat226359.html)

Rodzaje klas papieru

Jakość kartek zwykle określa się pierwszymi literami alfabetu, klasa A oznacza więc papier najlepszy, a klasa C – najgorszy. Oczywiście, jakość niemal nierozerwalnie łączy się z ceną, nie powinniśmy być więc zdziwieni, że to właśnie papier kategorii C jest tym, który jest najtańszy. Papier do drukarek najwyższej klasy charakteryzuje się tym, że zawsze będzie idealnie biały. Oczywiście, również te rozwiązania, które znajdują się o jeden stopień niżej z pewnością nie będą mogły być nazwane żółtymi, jeśli bowiem spoglądamy na nie gołym okiem, sprawiają wrażenie idealnych. Niestety, wrażenie to mija, gdy zestawimy je z papierem klasy A, wtedy bowiem kontrast dość szybko staje się widoczny. Rozwiązania najniższej kategorii również nie zawsze są takie same.

Producenci najczęściej dostarczają papier, dla którego charakterystyczny jest delikatnie kremowy odcień. Oczywiście, nigdy nie ma tu przesady, zawsze możemy więc mieć pewność, że kolor będzie biały, choć specjaliści z tej branży z pewnością zgodzą się z tym, że możemy mówić o naprawdę istotnych różnicach. W pewnych okolicznościach zwrócenie uwagi na klasę papieru wydaje się jednak przemyślanym posunięciem.

Wysokiej jakości papier

Z sytuacją taką mamy do czynienia wówczas, gdy zależy nam na wydrukowaniu ważnego dokumentu, a także pracy magisterskiej, a także projektu, który wymaga od nas wydruku w kolorze. Jakość wydruku jest wówczas w istotny sposób lepsza nawet, jeśli drukujemy w domu. Przy papierze najwyższej klasy lepszy jest też kontrast pomiędzy fontem i papierem, praca sprawia więc też wrażenie bardziej estetycznej.

Papier z wyższej półki

Jeśli decydujemy się na droższe materiały biurowe, nie zaszkodzi również, jeśli zdecydujemy się na te, do których produkcji wykorzystano technologię, która gwarantuje błyskawiczne wysychanie druku i pogłębianie odcieni czerni. Technologia ta nosi nazwę ColorLok i sprawdza się zwłaszcza, gdy drukujemy z wykorzystaniem urządzenia wykorzystującego w tym celu klasyczny tusz. W takim przypadku przydaje się zwłaszcza opcja szybkiego wysychania barwnika, mamy bowiem pewność, że zachowana zostanie głębia barw i nie dojdzie do rozmazania się kolorów. Podczas wyboru papieru wykorzystywanego w drukarce warto też myśleć o ekologii.

Story Page