Czy pracownicy zdalni są podatni na bóle pleców?

Praca zdalna cieszy się coraz większą popularnością. Możliwość pracy z dowolnego miejsca to wspaniała dawka wolności, ale ma też swoje minusy. Na przykład siedzenie na plaży z laptopem może wyglądać idyllicznie, ale czy kiedykolwiek tego próbowałeś?

Wszędzie piasek, jest za gorąco, a leżaki nie pomagają na kręgosłup!

To raczej żartobliwy przykład, ale nasuwa się bardzo poważne pytanie - czy pracownicy zdalni są bardziej narażeni na problemy z plecami, ponieważ nie mają regularnego, wspierającego siedzenia biurowego w każdym miejscu pracy?

Nieprawidłowe siedzenie może dość łatwo wywołać ból w dolnej części pleców, a jeśli trwa on przez dłuższy czas, problem może stać się przewlekły. Z tego względu znalezienie odpowiedniego rodzaju siedziska jest istotnym elementem układanki dotyczącej pracy zdalnej.

Wielu pracowników zdalnych decyduje się na pracę w przestrzeniach co-workingowych, korzystając z krzeseł i innych mebli. Jest to świetny sposób, aby zapewnić sobie prawidłowe siedzenie podczas pracy, ale częścią układu jest również świadomość, że najlepiej siedzieć.

Wszystko w życiu ma swoje plusy i minusy, a jeśli chodzi o pracę zdalną, to owszem, masz swobodę, ale po drodze musisz też zmierzyć się z kilkoma wyzwaniami.

Czy jesteś pracownikiem zdalnym? Jeśli tak, to jak radzisz sobie z ryzykiem bólu pleców?

Story Page