Dlaczego stracone dni robocze to największy drenaż gotówki w firmach

Zwykły dzień choroby może kosztować firmę ogromne ilości gotówki w postaci niskich przychodów. Jeśli kilku pracowników jest na zwolnieniu w tym samym czasie, kwota ta ulega zwielokrotnieniu. Czy potrafisz sobie wyobrazić, ile to się sumuje w ciągu roku?

Uważa się, że pracodawcy w Wielkiej Brytanii wydają około 9 miliardów rocznie na wynagrodzenia chorobowe, jak wynika ze statystyk przedstawionych na poniższej infografice.

Źródło - https://www.internationalworkplace.com/news/spotlight-on-main-causes-of-lost-working-days-infographic-54608

Jak widać, dni chorobowe spędzone z dala od biurka to ogromny problem finansowy, nie wspominając już o tym, że wpływa on negatywnie na ogólną wydajność pracy.

Oczywiście, to nie jest niczyja wina, jeśli ktoś zachoruje i nie będzie mógł pracować, dlatego ważne jest, aby pracownicy przedkładali swoje zdrowie nad wszystko inne. Mimo to pracodawcy powinni skupić się na promowaniu zdrowia i dobrego samopoczucia w miejscu pracy, aby w jak największym stopniu zminimalizować liczbę zachorowań w środowisku biurowym.

Czy Twoje miejsce pracy ma wysokiej jakości wysokiej jakości pakiet dotyczący zdrowia i dobrego samopoczucia dla pracowników?

Story Page