Jak skutecznie obniżyć koszty druku

Cena zakupu w przypadku urządzenia drukującego to jedynie część kosztów jakie będzie trzeba ponieść przy tym urządzeniu. Jeśli mamy przed sobą wiele lat używania takiej drukarki ważniejszą sprawą będzie dla nas koszt eksploatacji tego urządzenia a nie sama cena sprzętu. Staramy się podpowiedzieć jak wybrać dobre urządzenie i korzystać z niego oszczędnie. (https://lobos.pl/urzadzenia-wielofunkcyjne-a4,cat301329.html)

Drukarka laserowa czy atramentowa? Drukarka, ale do czego?

To chyba pytanie, które dla wielu osób będzie bezsensowne. Odpowiedź tak naprawdę jest oczywista – drukarka jest do wydruków. Problem jednak jest tutaj taki, że każda firma może mieć różne potrzeby i różne oczekiwania. Inne będzie się drukować rzeczy w domu inne będzie drukować księgowa w firmie. Dlatego zainteresowany uzyskaniem wydruków musi udać się w drukarce i wziąć pod uwagę to jakie konkretnie urządzenie będzie najlepsze. Od wielu lat podział rynku był taki, że mamy drukarki atramentowe oraz laserowe.

Utrzymanie drukarki

Przyjęło się uważać, że jeśli ktoś będzie drukował mało i w tych wydrukach będą zdjęcia powinien zdecydować się na sprzęt atramentowy. Jeśli ktoś będzie chciał drukować więcej to natomiast dla niego takim najlepszym rozwiązaniem będzie sprzęt laserowy i to on sprawdzi się między innymi w firmach, gdzie drukuje się dużo. Dlatego tak naprawdę obecnie rynek tak pracował przez lata i na pewno ten podział nadal jest zauważalny. Trzeba jednak powiedzieć sobie jasno, że jeśli chodzi o drukarki atramentowe coraz częściej są one zastępowane sprzętem wielofunkcyjnym a więc takim urządzeniem, które będzie łączyć w sobie drukarkę, kopiarkę oraz skaner.

Kontrolowanie wydruków

W momencie, gdy z drukarki będzie korzystać jedna osoba do zasad oszczędnego druku będzie wystarczać własna dyscyplina. Najczęściej nie będzie to bardzo trudne, ponieważ co by nie powiedzieć będziemy przecież oszczędzać swoje pieniądze. W przypadku niewielkiej firmy z urządzenia będzie korzystać wiele osób i tutaj trzeba działać w taki sposób, by jakoś kontrolować to jak sprzęt jest wykorzystywany. Będzie można między innymi podłączać ją pod sieć, ponieważ dzięki temu będzie można kontrolować jej wykorzystanie, przydzielać uprawnienia do druku i dzięki temu nie będzie sytuacji, że będzie ona wykorzystywana w taki sposób, że użytkownicy będą swoich praw nadużywać.

Taka sytuacja jest częsta i dlatego jeśli uda się nam rozwiązać sieciowo kontrolę nad drukarką wynik powinien być zadowalający. Będzie można unikać sytuacji, w której nagle okaże się, że toner jest do wymiany, ponieważ ktoś nadużywał swoich uprawnień jako pracownik.

Story Page